GüncelPlaj Voleybolu Haberleri

U20 Türkiye 2.si Olduk

Kulübümüz U20 takımı, 10-12 Mayıs tarihlerinde Balıkesir Ören’de düzenlenen Kulüpler Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye 2.si ve Türkiye 4.sü olmayı başardı.

Turnuvaya iki takımla katılan kulübümüz, Türkiye 2.si ve Türkiye 4.sü olarak turnuvayı başarıyla tamamladı.

Double Elimination sistemiyle oynanan turnuvada yarı finale iki takımımız kaldı.

İstanbul Voleybol 1 takımımız, Mustafa Yavuz Türk, Mehmet Anıl Uyan, İsmail Seylığlı ve Baran Tutumlu’dan oluşan kadrosuyla Köyceğiz Gölspor 1 ile eşleştiği yarı final serisinde ilk maçı 2-1 kaybettikten sonra geriye düştüğü seride ikinci maçı 2-0 ve altın seti 15-12 kazanan takımımız finale yükseldi.

Diğer yarı finalde ise Arda Akgül, Berat Çalış, Mertcan Özkaya ve Ahmet Koç’tan oluşan İstanbul Voleybol 2 takımımız, bu jenerasyon milli takım sporcularından oluşan TVF Spor Lisesi takımına karşı oynadığı seriyi 2-0 kaybederek final şansını kaybetti.

Türkiye 3.lüğü maçında İstanbul Voleybol 2 takımımız, seriyi 2-0 kaybederek Türkiye 4. olarak turnuvayı tamamlarken, final maçında İstanbul Voleybol 1 takımımız TVF Spor Lisesi’ne seride 2-0 mağlup olarak Türkiye ikincisi oldu.

Böylece kulübümüz, ilk kez geçen sezon katıldığı Altyapı Erkekler Türkiye Şampiyonası serilerinde elde ettiği U18 Türkiye ikinciliği ve U18 Türkiye üçüncülüğü kupalarının yanına U20 Türkiye ikinciliği kupasını da eklemiş oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir