HaberPlaj Voleybolu Haberleri

TVF Plaj Voleybolu İstanbul Etabı U18 Kategorisinde Gümüş Madalya Ahmet ve Mustafa’nın

İstanbul Şile Marin Beach Otel’de düzenlenen Plaj Voleybolu şampiyonası İstanbul etabı ilk gün maçlarıyla başladı.

Turnuvada kulübümüz U18 ve U22 kategorilerinde de genç sporcular mücadele ediyor. U18 erkekler kategorisinde turnuvada kulübümüz sporcuları kürsüdeki tüm yerleri aldı.

Ayrıca Efeler ve Sultanlar liginde mücadele eden birçok voleybolcu yanı sıra plaj voleybolunda mücadele eden önemli oyuncular büyükler kategorisinde şampiyonluk için yarışıyor.

U18 kategorisinde kulübümüz 4 takım ile turnuvaya katıldı. İstanbul Voleybol 2 (Ahmet Esad AKSU-Mustafa Yavuz TÜRK) ) takımımız ilk turda İstanbul Voleybol 3(Yağız Efe YAVUZ- Berat ÇALIŞ) takımımızı  21-13 ve 21-18 lük setlerle 2-0 yenerek yenerek yoluna galipler grubunda devam etti.

İstanbul Voleybol 2 (Ahmet Esad AKSU-Mustafa Yavuz TÜRK) ) takımımız ikinci turda ilk turu seri başı olduğu için maç oynamadan geçen Pendik Voleybol 1 (Y. Mert B.- M. Görkem D.) takımını 17-21, 21-15 ve 15-5 lik setlerle 2-1 yenerek yarı finale kaldı.

Yarı finalde bir kez daha mağluplar grubundan gelen İstanbul Voleybol 3(Yağız Efe YAVUZ- Berat ÇALIŞ) ile karşılaşan takımımız maçtan  21-19 ve 21-10luk setlerle 2-0 galip ayrılarak finale yükseldi.

U18 kategorisinde final maçında takımımız İstanbul Voleybol 4 (İsmail SEYLIĞLI-Baran TUTUMLU) takımımıza finalde  22-20 ve 21-19 luk setlerle yenilerek turnuvada gümüş madalyanın sahibi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir